III Lubuskie Miodobranie

Lubuskie Centrum Winiarstwa i Lubuski Związek Pszczelarzy zapraszają na III Lubuskie Miodobranie, które odbędzie się w sobotę 17 września w Zaborze. Organizatorzy zadbali o moc atrakcji dla dzieci i dorosłych, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

Miodobranie rozpocznie się o godzinie 10.00 kiermaszem produktów pszczelich i prezentacją sprzętu pszczelarskiego. Równolegle odbywać się będą warsztaty dla dzieci, podczas których najmłodsi dowiedzą się, jak budować domki dla pszczół murarek i jak zbijać ramki pszczele. Zajęcia plastyczne poprowadzi Sylwia Gromadzka-Staśko, przewidziano też zabawy ruchowe, „dmuchańce”, kolorowanki pszczelarskie, konkurs rodzinny z nagrodami i watę cukrową oraz popcorn.

O godzinie 10.30 odbędzie się oficjalne otwarcie III Lubuskiego Miodobrania oraz wręczenie odznaczeń Polskiego Związku Pszczelarskiego najbardziej zasłużonym lubuskim pszczelarzom. Następnie wykład pt. „Przygotowanie pszczół do zimowli” poprowadzi dr hab. Karol Giejdasz, z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Nie zabraknie występu artystycznego studentów Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz poczęstunku dla uczestników wydarzenia w postaci grochówki. O godzinie 14.00 ogłoszone zostaną wyniki konkursu na „Najlepszy miód z lubuskich pasiek”. 

Lubuski Związek Pszczelarzy zadbał o bezpłatny dojazd do Zaboru z Centrum Przesiadkowego MZK w Zielonej Górze. Autobus będzie jechał zgodnie z trasą linii nr 25. Godziny odjazdów do Zaboru : 9:35, 11:05, 12:35, 14:35. Godziny powrotów do Zielonej Góry: 10:25, 11:55, 13:25, 15:25.