Winnica Stara Winna Góra

Założona w 1997 roku przez Danutę i Marka Krojcigów — Stara Winna Góra w Górzykowie to miejsce, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością, a człowiek żyje w symbiozie z naturą. Szczególne położenie na południowym stoku nadodrzańskim i całodzienne nasłonecznienie tworzyło od wieków doskonałe warunki dla upraw winnic w tym regionie. Okolice znane są bowiem z historycznych nasadzeń winorośli i tworzonych z nich doskonałych win. Tradycje te kontynuowane są tutaj we własnej winiarni, gdzie powstają niepowtarzalne wina.
Właściciele chętnie dzielą się swoją pasją organizując pobyty, podczas których można nie tylko zwiedzić winnicę, otrzymać informacje na temat wina i winifikacji, ale również uczestniczyć w degustacji win z towarzyszącym jej specjalnie skomponowanym menu.
Realizując pasję do wina i wizję winnicy Państwo Krojcig w jej pobliżu wybudowali Winny Dworek - miejsce magiczne, w którym odpoczniemy od miejskiego zgiełku. Odnajdzie się tu zarówno miłośnik przyrody i klimatycznego otoczenia, kochający wino oraz doskonałą autorską kuchnię, jak i zwolennik relaksu w winnym SPA czy w komfortowych pokojach, gdzie niepowtarzalny klimat i tradycja łączą się z nowoczesnymi udogodnieniami.

Górzykowo 22

66-131 Cigacice

E-mail: recepcja@winnydworek.pl

WWW: winna-gora.pl
https://www.facebook.com/Stara-Winna-Góra-Winnica-Rodziny-Krojcig-494042387274806

Numer telefonu: + 48 694 266 679

Rok założenia winnicy: 1997
Powierzchnia winnicy: ok. 6 ha
Uprawiane odmiany: riesling, pinot gris, traminer, saphira, regent, pinot noir.


Stara Winna Góra