Winnica Pod Winną Górą

Winnica Pod Winną Górą Marzeny i Tytusa Fokszanów to odradzanie się dawnych tradycji i kultury, które towarzyszyły tym terenom od wieków. Słońce, rzeka i piaski to terroir z unikatowym splotem warunków do powstawania znakomitego wina.

Cigacice jak i okoliczne miejscowości - Górki Małe czy Górzykowo stanowiły dla dawnych przedwojennych mieszkańców Sulechowa i Zielonej Góry tereny uzdrowiskowe i rekreacyjno-wypoczynkowe z licznymi kawiarniami, restauracjami, żeglugą turystyczną i wieżami widokowymi. Bardzo charakterystycznym elementem krajobrazu były wszechobecne winnice. Górki Małe, graniczące z winnicą, nazywały się wtedy, w wolnym tłumaczeniu - "pod winną górą". W nawiązaniu do tego, tak też została nazwana winnica. Ukształtowanie terenu – południowy stok - jako miejsce uprawy winorośli potwierdzają byli mieszkańcy jak i stare mapy.

Dla gości przygotowano zaplecze z wyposażeniem do spotkań plenerowo–integracyjnych, miejsce na ognisko, mały plac zabaw dla dzieci oraz strefę relaksu. W pobliżu winnicy można wyruszyć w rejs po rzece z Odrzańskiej Przystani Turystycznej Port Cigacice, odwiedzić przebiegający przez Gminę Sulechów Lubuski Szlak Wina i Miodu czy zwiedzić obiekty żelbetowych schronów bojowych na Linii Odry tzw. Oderstellung.

ul. Portowa 44

66-131 Cigacice

E-mail: winnicapodwinnagora@gmail.com

WWW: facebook.com/WinnicaPodWinnaGora

Numer telefonu: +48 507 148 477

                          +48 500 243 093

Rok założenia winnicy: 2014
Powierzchnia winnicy: 0,5 ha
Uprawiane odmiany: riesling, solaris, johanniter, rondo, regent.


Winnica Pod Winną Górą