Winnica Ingrid

Winnica Ingrid składa się z dwóch części. Pierwsza zajmuje 0,5 ha w miejscowości Łaz, druga o powierzchni 2 ha znajduje 300 metrów dalej w kierunku miejscowości Zabór i wchodzi w skład Winnicy Samorządowej. Obie zajmują południowe stoki w regionie, który ze względu na swój krajobraz porównywany jest z Toskanią. Nawiązując do tego, pomiędzy winoroślą została posadzona lawenda, a romantyczny widok dopełniają róże. Sadzonki winorośli dobierane były pod wieloma warunkami, w tym również ze względu na walory zapachowe i smakowe jakie można osiągnąć w produkcie finalnym – winie. Pierwszy sukces Winnica Ingrid osiągnęła w 2015 roku zdobywając złoty medal za Rieslinga, a trzy lata później, za jakość win w konkursie winobraniowym, otrzymała tytuł „Najlepszej Winnicy Województwa Lubuskiego” – zasłużoną nagrodę za marzenia zrealizowane dzięki pracowitości i wytrwałości.
Winnica Ingrid z przyjemnością zaprasza grupy zorganizowane oraz gości indywidualnych na oryginalny spacer po winnym wzniesieniu we wsi Łaz. Oferuje zwiedzanie winiarni i piwnicy, poznanie cyklu produkcyjnego oraz sprzętu do tego potrzebnego, degustację win, a także możliwość przenocowania w kameralnych pokojach enoturystycznych.

Łaz 54

66-003 Zabór


E-mail: info@winnicaingrid.pl

www: winnicaingrid.pl

facebook.com/winnicaingrid

Numer telefonu: +48 697 51 5113

                          +48 504 712 312

Rok założenia winnicy: 2008
Powierzchnia winnicy: 2,5 ha
Uprawiane odmiany: pinot blanc, gewürztraminer, muscat, müller thurgau, solaris, pinot noir, zweigeltrebe.Winnica Ingrid