Wkrótce początek „Weekendów Otwartych Winnic” 2021

Przed nami rozpoczęcie sezonu turystycznego na lubuskich winnicach. Jak co roku z początkiem maja zapraszamy do spędzenia weekendów w otoczeniu malowniczej winorośli porastającej nasz region. Oferta dla zwiedzających przygotowana w ramach tegorocznych „Weekendów Otwartych Winnic” jest bogata i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. W porównaniu do lat poprzednich zmienia się formuła „Weekendów Otwartych Winnic”. Dotychczas to wydarzenie odbywało się raz miesiącu. Ze względu na ograniczenia w ruchu turystycznym spowodowane pandemią w tym roku lubuskie winnice będą otwierać się na gości indywidualnych w każdy weekend. Sezon na lubuskich winnicach rozpocznie się od początku maja i potrwa do końca sierpnia. Przed każdym kolejnym weekendem Lubuskie Centrum Winiarstwa będzie zamieszczać na swojej stronie internetowej oraz profilu Facebook dokładne informacje na temat miejsc, które można odwiedzać.

1 maja LCW przeprowadzi również prezentację on-line winnic biorących udział w „Weekendach”.

Uwaga: Zwiedzającym przypominamy o konieczności przestrzegania podczas wizyt przepisów o zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19. Przed wyjazdem na winnicę prosimy o kontakt z jej właścicielami w celu ustalenia szczegółowych warunków zwiedzania.

Poniżej winnice, które potwierdziły chęć uczestnictwa w Weekendach Otwartych Winnic (kilkanaście winnic jeszcze ustala terminy):

 1. Winnica Equus
 2. Winnica Julia
 3. Winnica Kinga
 4. Winnica Ingrid
 5. Winnica Hiki,
 6. Winnica Pod Wieżą,
 7. Winnica Żelazny
 8. Winnica Marcinowice
 9. Winnica Łukasz
 10. Winnica Międzypole
 11. Winnica Pod Lipą
 12. Winnica Miłosz