Nagrody dla lubuskich winiarzy

WINOPL – Konkurs Win Polskich to projekt, który zadebiutował na Międzynarodowych Targach Poznańskich przed rokiem. W tym roku  do udziału w WINOPL zgłoszono aż 317 win z 82 winnic, co oznacza, że tegoroczna odsłona konkursu może pochwalić się większą liczbą uczestników (305 win i 80 winnic w 2021 r.). Wina podzielono na 20 kategorii.

W zeszłym roku duża liczba win pozwoliła na rozróżnienie odmian hybrydowych i odmian vinifera. Tym razem jurorzy poszli krok dalej i spośród największych kategorii postanowili wydzielić wina ze względu na szczep, z którego zostały wyprodukowane. 

Łącznie przyznano 105 medali. 7 złotych, 36 srebrnych i 62 brązowe. 6 win otrzymało tytuł Championa, który jest przyznawanym zwycięzcom poszczególnych kategorii pod warunkiem otrzymania złotego medalu. I tu lubuscy winiarze zdobyli aż trzy nagrody. W tym roku z naszego regionu Championami zostali:

  • Piaf – Winnica Equus
  • Pet-Nat – Winnica Cantina
  • Zweigelt – Winnica Ingrid

Nasi winiarze otrzymali również nagrody specjalne, które gwarantują sprzedaż wina renomowanym firmom w kraju.

Wszystkie nagrodzone winnice poznasz pod tym linkiem: https://targiwino.pl/pl/aktualnosci/winopl-2022-poznalismy-zwyciezcow/