Lubuskie Miodobranie w LCW

Miodobranie w Lubuskim Centrum Winiarstwa

Zapraszamy na wykłady dla początkujących i zaawansowanych pszczelarzy, pokazy oraz warsztaty dla dzieci. Spotykamy się 5 września br. w Zaborze

Jak rozpocząć przygodę z pszczelarstwem? Dlaczego człowiekowi potrzebne są pszczoły? Czy kręcenie miodu i wtapianie wosku to trudne zajęcie? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas Miodobrania w Lubuskim Centrum Winiarstwa. Impreza, której celem jest edukacja pszczelarska i popularyzowanie wiedzy o pszczołach odbędzie się w Zaborze już w najbliższą sobotę. Zapraszamy na wykłady dla początkujących i zaawansowanych pszczelarzy, pokazy oraz warsztaty dla dzieci przygotowane przez Gospodarstwo ”Malinówka”. Spotykamy się 5 września br. w godzinach 11.00-14.00.       

 

Program Lubuskiego Miodobrania

 

  • 11.00-12.30 Jak rozpocząć przygodę z pszczelarstwem (wykład dla początkujących, sala konferencyjna  LCW)

 

  • 11.00-12.30    Pokaz kręcenia miodu i wytapiania wosku pszczelego ( warsztaty, sala produkcyjna i wiata LCW      
  • 11.00-14.00  Pszczoła przyjacielem człowieka ( zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych o tematyce nawiązującej do pszczelarstwa i roli pszczoły w życiu człowieka realizowane przez Gospodarstwo Malinówka, wiata przy winnicy )

   

  • 11:00-14:00    Pokaz sprzętu pszczelarskiego ( parking LCW )

 

  • 12.30-14.00  Powiększamy naszą pasiekę. Matka pszczela i jej rozwój ( wykład dla zaawansowanych, sala konferencyjna LCW )

 

  • 12.30-14.00    Pokaz kręcenia miodu i wytapiania wosku pszczelego ( warsztaty, sala produkcyjna i wiata LCW      

 

Uwaga. Liczba uczestników Lubuskiego Miodobrania jest ograniczona. Dlatego prosimy o zgłoszenie udziału w wydarzeniu. Można to zrobić telefonicznie pod numerem 68 320 01 12  lub mailowo na adres zabor@lubuskie.pl