Degustacja wina w Lubuskim Centrum Winiarstwa

Zapraszamy na degustację komentowaną on-line poświęconą młodym lubuskim winom

Informacje na temat degustacji wina online

W najbliższy czwartek (19 listopada) zapraszamy na spotkanie z sommelierem Maciejem Sokołowski i Przemysławem Karwowskim z Fundacji Na Rzecz Lubuskiego Dziedzictwa - Gloria Monte Verde. Relacja, którą będzie można oglądać na profilu facebook LCW, rozpocznie się o godzinie 12.00.

W związku z przypadającym na ten dzień świętem Beaujolais nasi goście ocenią i skomentują młode lubuskie wina z bieżącego rocznika. Zaprezentowane i omówione będą trunki z ponad 15 regionalnych winnic. Mamy nadzieję, że degustacja komentowana z udziałem naszych gości, choć w niewielkim stopniu zastąpi Państwu brak Święta Lubuskiego Młodego Wina, które LCW organizowało w ostatnich latach.

Maciej Sokołowski od ponad 15 lat zajmuje się profesjonalnie winiarstwem. Jest członkiem Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, posiada  również A.S.I. Diploma Sommelier, jeden z najważniejszych dyplomów w branży sommelierskiej. Wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski Sommelierów, w tym dwukrotnie sięgał po tytuł wicemistrzowski.

Przemysław Karwowski zasiadał jako juror w wielu konkursach winiarskich, od lat bada historię winiarstwa na Ziemi Lubuskiej i nie tylko. Z powodzeniem propaguje tradycje i dorobek winiarstwa polskiego, zarówno współczesnego, jaki i z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Jest autorem licznych publikacji i wydawnictw poświęconych winiarstwu.